Mgr. Anna Sabová

O mne

Vitajte na mojej osobnej stránke venovanej kolegom, žiakom, rodičom,

Moje meno: Anna Sabová

Vzdelanie: Pedagogická fakulta v Prešove

Aprobácia: Učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy a predškolská pedagogika

Vážim si: Ľudí, ktorí majú mnoho životných skúseností, ale nesnažia sa ostatných za každú cenu presvedčiť, akí sú múdri. Ľudí, ktorí nosia svoju múdrosť v srdci, nie v hlave.

Moje záľuby: knihy (najviac historické, encyklopedické), šport, ľudový tanec (FS), hra na gitare, klavíri, pokusy o zvládnutie aj iných hudobných nástrojov (akordeón, husle, flauta),  maľovanie (počas školského roku najmä pre deti)

Moje motto: Isté nevyhnutné udalosti v našom živote nastanú len a len preto, aby nás vrátili na skutočnú cestu nášho Osobného príbehu. Iné sa vyskytnú preto, aby sme v nich mohli uplatniť to, čomu sme sa naučili. A napokon sú situácie, z ktorých sa máme niečo naučiť. Nech už bude výsledok akýkoľvek, musíme veriť, že toto všetko sa stalo, lebo sa stať malo.

Kniha, ktorá ma naposledy najviac zaujala:  P.Coelho: Piata hora, Alchymista

„Dieťa môže dospelého naučiť tri veci: byť bezdôvodne spokojný, vždy sa čímsi zaoberať, a – celou silou sa dožadovať toho, čo chce.

Doteraz iba deti vedeli prekonať to, čo nás postihlo, a to preto, lebo nemajú minulosť – pre ne je dôležitá iba prítomnosť. Vynasnažme sa aj my správať ako oni.“

„Každý má svoj vlastný spôsob, ako sa učí. Jeho spôsob nie je mojím a môj spôsob nie je jeho. Ale obidvaja hľadáme svoj Osobný príbeh, a ja ho preto rešpektujem.“

„Všetko, čo sa nachádza pod slnkom má svoj presný zmysel.

NEEXISTUJÚ TRAGÉDIE, EXISTUJE IBA NEVYHNUTNOSŤ. Všetko má svoju príčinu: Niekedy v našich životoch nastanú nečakané zvraty a my sa im nemôžeme vyhnúť. Všetky však majú svoju príčinu. Akú príčinu? To je otázka, na ktorú sa nedá odpovedať pred - alebo počas ťažkostí. Iba keď ich prekonáme, pochopíme, prečo nás postihli.“

Nie je ťažké začať život odznova, práve tak, ako nie je nemožné pozdvihnúť mesto z ruín. Stačí ak si uvedomíte, že aj naďalej máme tú istú silu, akú sme mali kedysi. A toto vedomie musíme využiť vo svoj prospech. Ak vás neuspokojila minulosť, jednoducho na ňu zabudnite. Vymyslite si pre seba iný príbeh a uverte mu. Sústreďte sa iba na tie okamihy, keď ste dosiahli, po čom ste túžili – a táto sila vám pomôže dosiahnuť všetko, čo chcete.

Pretože ak skutočne prežívame svoj vlastný osud, prechádzame aj etapami, ktoré presahujú naše chápanie a ich cieľom je priviesť nás vždy späť na cestu Osobného príbehu – alebo nám majú uštedriť lekciu, potrebnú na to, aby sa náš osud naplnil.

Keď človek kráča v ústrety svojmu osudu, je často nútený zmeniť smer. Inokedy sú vonkajšie okolnosti silnejšie a on musí zbabelo cúvnuť. To všetko je však súčasťou učňovských rokov.

Nikto však nesmie stratiť spred zraku to, čo chce. Aj keď občas uverí, že svet a druhí ľudia sú silnejší. Tajomstvo je však takéto: „nikdy sa nevzdávať“.

„...že na svete je jedna reč, ktorej všetci rozumejú a on ju používal po celý ten čas, čo sa usiloval pozdvihnúť kupcov obchod. Je to jazyk nadšenia, vecí urobených s láskou a chuťou, s túžbou dosiahnuť to, o čom snívame alebo čomu veríme.“

Ďakujem a teším sa na Vašu ďalšiu návštevu.