Výchovný poradca

Kontakt: matos433@azet.sk

sekretariát: 0911445234

057/4452340

Činnosť VP je zameraná na riešenie výchovno-vzdelávacích problémov žiakov. Výchovno-vzdelávacie problémy žiakov rieši v spolupráci s triednymi učiteľmi, vedením školy, rodičmi, psychológmi a pedagogicko-psychologickou poradňou. Podieľa sa na realizácii prevencie sociálno-patologických javov mládeže. V oblasti profesijnej orientácie poskytuje poradenský servis pre rodičov a žiakov:

- informuje o možnostiach štúdia na jednotlivých SŠ

- usmerní pri voľbe povolania, pomôže vybrať SŠ podľa záujmov a prospechu

- umožňuje žiakom stretnutia s náborovými pracovníkmi SŠ, organizuje žiakom besedy

-  má k dispozícii všetky konkrétne informácie o prijímacom konaní, vrátane predbežných i aktuálnych údajov o plánovaných a prihlásených počtoch žiakov na jednotlivé školy a odbory. Usmerňuje proces vypĺňania prihlášok, kontroluje a dopĺňa niektoré údaje a zabezpečuje ich odoslanie na stredné školy.