• Prihlasenie na obed v decembri.

     • Vedúca školskej jedálne oznamuje, že v súvislosti aktuálnou situáciou sa bude do 20.12.2021 variť iba jeden druh jedla. Na obed prihlási od 1.12. 2021 do 20.12.2021 všetkých stravníkov. Od 1.12.2021 sa môžete podľa potreby odlásiť. V prípade potreby kontaktujte vedúcu jedálne na tel. čísle 0911158842.

      Takýto postup sa bude opakovať aj v ostatných mesiacoch.

    • Oznam!!!
     • Oznam!!!

     • Zatvorenie telocviční a športovísk

      Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje širokej verejnosti, že počnúc dňom 29.11.2021 budú telocvične a vonkajšie športoviská z dôvodu zlej pandemickej situácie v súvislosti s Covd-19 a vyhlásenia núdzového stavu aj zákazu vychádzania ZATVORENÉ PRE VEREJNOSŤ až do odvolania.

     • Oznam...

     •  

      Používanie sady Ag testov

       

      Prosíme zákonných zástupcov, aby vždy potvrdili vykonanie poskytnutého Ag testu prostredníctvom vyhlásenia, ktoré nájdete na stránke školy (prihlásením sa cez rodičovské konto do EduPage) v sekcii Žiadosť/Vyhlásenie: Domáci AG samotest - výsledok.  

     • OZNAM!!!

     •  

      Prerušenie prezenčnej výučby pre žiakov II.stupňa

       

      Vážení rodičia, milí žiaci

      Na základe vyhlášky č. 266/2021 RÚVZ vo Vranove nad Topľou, sa od pondelka 29.11.2021 z dôvodu pandémie Covid-19 prechádzajú žiaci II.stupňa základných škôl vo Vranovskom okrese na dištančné vzdelávanie.

      Vzdelávanie žiakov bude prebiehať cez TEAMS podľa platného rozvrhu.

      Žiaci II. stupňa budú z obedov automaticky odhlásení.

      Pre žiakov I. stupňa a špeciálnych tried prezenčná výučba pokračuje naďalej.

      Chcem sa vám poďakovať za trpezlivosť a pochopenie a popriať všetkým pevné zdravie v tomto náročnom období pandémie.

      RNDr. Natália Verčimáková, riaditeľka školy

     • Kurací rarášik

     • Kuracie prsia umyjeme, osušíme a pokrájame na plátky. Jemne naklepeme, osolíme a posypeme korením na hydinu. Mäso opečieme na oleji po oboch stranách, preložíme do pekáča a na každú porciu položíme broskyňu, prikryjeme plátkom šunky, syra a polejeme rozpusteným maslom. Zapečieme v rúre.

     • Prihlásenie na obed - december

     • Vedúca školskej jedálne oznamuje, že kvôli predchádzaniu problémov pri prihlasovaní stravy na nový mesiac, prihlási na obed dňa 1.12. 2021 všetkých stravníkov. V tento deň (1.12.2021) sa potom prihláste na obed na ďalšie dni. V prípade potreby kontaktujte vedúcu jedálne na tel. čísle 0911158842.

      Takýto postup sa bude opakovať aj v ostatných mesiacoch.

     • Bravčové stehno sikulské

     • Dobrý deň, v utorok bude v našej jedálni na výber takéto jedlo. Aby ste nemuseli hľadať čo to je, tak pridávam recept.

      Bravčové stehno umyjeme vcelku pod tečúcou vodou, osušíme a nakrájame na plátky. Nakrájané mäso naklepeme, osolíme a opečieme na časti oleja po oboch stranách. Mäso podlejeme vodou a dusíme do mäkka. Cibuľu očistíme, nakrájame a speníme na zvyšnej časti oleja, do ktorej pridáme červenú mletú papriku, pokrájanú kyslú kapustu bez nálevu, rascu a očistený prelisovaný cesnak, podlejeme vodou a dusíme. Mäkkú kapustu zahustíme múkou opraženou nasucho, rozmiešanou v mlieku a v smotane. Povaríme ešte 20 minút. Na tanier dáme kapustu, na ktorú položíme udusené mäso.Príloha: varené zemiaky, knedľa."

     • Týždeň zdravia a farieb

     • Žiacka školská rada vyhlasuje Týždeň zdravia a farieb od pondelka 8.11.2021 do piatka 12.11.2021. Účasť je pre každého žiaka dobrovoľná. Každému pracovnému dňu prislúcha jedna farba. Podľa nej si žiaci zvolia farbu oblečenia a pripravia si ovocie, zeleninu a iné zdravé jedlo na desiatu v týchto farbách:

      Pondelok 8.11.2020 – červená farba (inšpirácia: červené jablko, cvikla, červená kapusta, červené hrušky, maliny, červená reďkovka, červená paprika, brusnice, červená cibuľa, červený melón, červené paradajky ...)

      Utorok 9.11.2020 – zelená farba (inšpirácia: zelená kapusta, rukola, kel, uhorky, zelené hrušky, zelené jablká, zelená paprika, kivi, hrášok, zelené hrozno ...)

      Streda – 10.11.2020 biela farba (inšpirácia: pite mlieko, jedzte syry, jogurty, tvaroh, cesnak, špargľu, bielu cibuľu ...)

      Štvrtok 11.11.2020 –  modrá farba (inšpirácia: pite vodu, jedzte slivky, čučoriedky, modré hrozno ...)

      Piatok 12.11.2020 – žltá a oranžová farba (inšpirácia: mrkva, pomaranč, nektárinka, žltá paprika, tekvica, pomarančová šťava, oranžové paradajky, med, žlté jablko ...)

      Žiaci, ktorí budú oblečení vo farbe dňa nebudú ústne skúšaní a nemusia písať neohlásené rozcvičky. Podmienkou je, aby mal žiak oblečený kus oblečenia vo farbe dňa (mikinu, sveter, nohavice, tričko, blúzku, košeľu, sukňu). Ak príde oblečený vo farbe dňa (veľký viditeľný kus oblečenia) aj učiteľ, tak môže skúšať kohokoľvek bez obmedzenia.