• Riaditeľské voľno

  Riaditeľské voľno

  Oznamujeme rodičom, že dňa 18.10.2019 (piatok) budú mať všetci žiaci školy riaditeľské voľno.

  Dôvod: psychologický výcvik učiteľov ZŠ

   

  Zároveň oznamujeme, že vo štvrtok 17.10.2019 žiaci 1. stupňa aj 2. stupňa ukončia vyučovanie po 4. vyučovacej hodine, t.j. o 11.35 hod.. Školský klub nebude.

   

 • O z n a m vedúcej ŠJ

  O z n a m  vedúcej ŠJ

  Stravníci (žiaci, dospelí, cudzí), ktorí majú pravidelnú stravu v ŠJ sa na stravu neprihlasujú, iba sa odhlasujú deň vopred do 14.00 hod..

  Stravníci (dospelí, cudzí), ktorí sa stravujú nepravidelne, sa musia prihlásiť aj odhlásiť zo stravy deň vopredo do 14.00 hod..

 • Čítačka s písačkou

  Dňa 10.10.2019 v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou sa uskutočnilo vyhodnotenie a prezentácia tých najlepších literárnych a výtvarných prác zo súťaže pod názvom Čítačka s písačkou. Práce žiakov sa do súťaže odovzdávali na konci predchádzajúceho školského roka, pričom vyhodnotenie súťaže sa realizuje v troch kategóriach  až v novom školskom roku. Spolu sa do súťaže zapojilo 276 žiakov, ktorí poslali 119 literárnych a 157 výtvarných prác. Hodnoteniu literárnych prác sa venovala spisovateľka Alžbeta Verešpejová a výtvarne práce  posudzoval ilustrátor Miroslav Regitko.

        Slovami spisovateľky: „ ... dala som si „oddychový čas“ na zváženie, porovnávanie, prehodnotenie, potvrdenie, kým napokon mail s výsledkami opustil môj notebook. Ďakujem všetkým pedagógom, ktorí venovali čas svojim žiakom pri tvorbe ich prác. A ďakujem všetkým autorom, že neprepadli pasivite a nezáujmu, že do svojich textov dali to najlepšie zo seba.“

  V literárnej tvorbe – poézia sa umiestnili žiačky z našej školy ZŠ Hanušovce n/T takto:

      v I. kategórií (1 – 3. ročník ZŠ):

                2. miestoKarin Molitorisová (Nebezpečenstvo), III.A (teraz IV.A)

      v II. kategórií (4. -  6. ročník):

                3. miestoMartina Kaňuchová (Život v lese), IV.B (teraz V. B).

   Vo výtvarnej súťaži ilustrátor Miroslav Regitko pripojil  k vyhodnoteniu prác

            žiaka Vladislava Husivargu  z III. A (teraz IV. A), ktorý získal 1. miesto

     a žiačky Lenky Schubertovej z III. C (teraz IV. C), ktorá získala 2. miesto                                                      

  tento slovný komentár:   „ v prvej kategórií (1 – 3. ročník ZŠ  )krásna farebná sova strážiaca svoje mláďatko v tichosti vyvaľuje okále niekde v blízkosti bociana chystajúceho sa vysedieť svoju novú generáciu bociančat, majestátne sa týči v hniezde nad žírnymi poľami úrodnej pôdy generáciami obrábanej v okolí obce Hanušovce, ... Víťazom z našej školy gratulujeme a prajeme im veľa zaujímavých podnetov pre ich ďalšiu

     úspešnú tvorbu.

                                                                                                   Mgr. A. Rišková

  Fotografie z vyhodnotenia literárnej a výtvarnej súťaže Čítačka s písačkou v HZK Vranov n/T

 • Žiaci spoznávajú zeleninu

  Žiaci spoznávajú zeleninu

  Dňa 19.9.2019 na 3. vyučovacej hodine nás v škole navštívil pán Makáň. Ukázal nám – žiakom nultého ročníka a triedy 1.D, koľko rôznej zeleniny existuje a čo všetko pestuje. Priniesol nám zeleninu rôznych farieb a tvarov. Spoznali sme koreňovú zeleninu ako je mrkva, petržlen, cibuľa a cvikla. Predstavil nám plodovú zeleninu, z ktorej zbierame a jeme plody – papriku, paradajku, tekvicu, cuketu a patizón, dokonca aj fenikel, ale aj listovú zeleninu, z ktorej konzumujeme listy – kapustu bielu a červenú a čínsku kapustu. Veľmi sme sa tomu potešili. Zopakovali sme si nielen farby, ale k tomu sme niečo nové videli, spoznali a naučili sa.

 • Okresné kolo v cezpoľnom behu

  Dňa 27.9.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola v cezpoľnom behu vo Vranove nad Topľou. Samuel Balog z triedy XI.A získal 1. mesto  a Jaroslav Horvát z triedy VII.C 2. miesto. Družstvo v zložení Samuel Balog, Jaroslav Horvát a Kristián Kočis sa umiestnilo na 1. mieste a postupuje do krajského kola. 

 • Športový deň - 1. stupeň 27.9.2019

  Do galérie Športový deň - 1. stupeň 27.9.2019 boli pridané fotografie.

 • Športový deň - 2. stupeň 26.9.2019

  Do galérie Športový deň - 2. stupeň 26.9.2019 boli pridané fotografie.

 • Sportovy den 26.9.2019

  Sportovy den sme prelozili na zajtra. V pripade zleho pocasia budu sportove aktivity ziaci vykonavat v telocvicniach skoly poidla harmongramu.

 • P o z o r - z m e n a !!!!!!!

  P o z o r  - z m e n a !!!!!!! - Obrázok 1

   

  Pre nepriaznivé počasie sa dnešný športový deň ruší. Žiaci budú mať riadne vyučovanie.

 • Športový deň - 25.9.2019 a 27.9.2019

  Športový deň - 25.9.2019 a 27.9.2019  - Obrázok 1

   

  V rámci Európskeho týždňa športu zorganizovala ZŠ športový deň pre žiakov 2. stupňa ZŠ zajtra 25.9.2019  a pre žiakov 1. stupňa piatok 27.9.2019 .Pripravené sú rôzne súťaže v areáli ZŠ.

  Prosíme rodičov, aby mladším žiakom pripravili športové oblečenie a obuv.

 • Aktualizovaná stránka "Jedálny lístok"

  Aktualizovaná stránka "Jedálny lístok"

  Odhlasovanie cez internetovú stránku bude aktívne od 1.10. 2019.

 • Slávnostné otvorenie nového školského roka

  Prázdniny sa končia a nás čaká nový školský rok. 

  Slávnostné otvorenie školského roka 2019/20 bude 2. septembra 2019 o 8.00 hod. v zadnej časti areálu školy.

   

 • Oznam vedúcej školskej jedálne

  Jednorázová zálohová platba na stravovanie v ŠJ vo výške 20 € sa uhrádza najneskôr do 15.9.2019 na účet:

  IBAN SK10 0200 0000 0016 3648 7058.

  Prihlásiť sa na stravovanie alebo odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr do 14.00 hod. predchádzajúci pracovný deň. Stravu ráno v daný stravovací deň nie je možné  prihlásiť.

  Strava sa odoberá na základe čipu. Stravník je povinný zakúpiť si čip u vedúcej ŠJ. Cena čipu:  2 €.

  /ved.ŠJ/

 • BYLINKOVÁ ŠPIRÁLA

  Po upršanom máji sa nám nakoniec v júni podarilo vybudovať a vysadiť bylinkovú špirálu. Ďakujeme všetkým zapojeným žiakom, učiteľom, učiteľkám, asistentkám a tiež sponzorom, ktorí nám darovali tehly, piesok a štrk. Výsledok, myslíme, stojí za to a už sa tešíme, keď sa bylinky rozrastú a ponúknu svoju vôňu chuť a liečivú silu.

 • Oznamy

  O Z N A M Y     - dopravné, preplatky ŠJ

  Oznamujeme rodičom žiakov patriacich do školského obvodu, že dopravné sa vypláca od utorka 25.6.2019 od 11.30 hod. do 15.00 hod. a od stredy 26.6.2019 od 8.00 hod. do 15.00 hod..

 • Exkurzia 9.ročník - Osvienczim- Krakow- Wieliczka

  Dňa 17.- 18. 6. 2019 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili zahraničnej exkurzie v koncentračnom tábore Osvienczim v Poľsku. Absolvovanie takejto exkurzie je odporúčané Misterstvom školstva v rámci predmetu dejepis. Exkurzia bola zároveň spojená so školským výletom v meste Krakow a návštevou soľných baní Wieliczka.

  http://zshanusovce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=150http://zshanusovce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=150

 • Oznam RŠ

  Zrušenie skráteného vyučovania

  Od 17.6.2019 sa ruší skrátené vyučovanie.

 • Oznam - skrátené vyučovanie

  Oznam RŠ

  Riaditeľstvo Základnej školy v Hanušovciach nad Topľou oznamuje rodičom a žiakom, že od 11.6.2019 /utorok/ do odvolania bude skrátené vyučovanie na 5 vyučovacích hodín z dôvodu veľkých horúčav.   /ED/

 • Oznam

  Oznam vedúcej ŠJ

  Vedúca školskej jedálne oznamuje žiakom, rodičom, zamestnancom školy a cudzím stravníkom, že odhlasovať a prihlasovať sa na obedy v mesiaci jún 2019 bude možné len do 21.6.2019 do 8.00 hod..

 • Divadelné predstavenie Ťapákovci

  Dňa 29. 5. 2019 sa naši deviataci zúčastnili divadelného predstavenia v rusínskom jazyku v DAD Prešov pod názvom Ťapákovci. Predstavenie slovenskej autorky Boženy Slančíkovej - Timravy, spracované Ondrejom Šulajom, žiakov zaujalo a mnohých aj prekvapilo. Vážna komédia ponúknutá priamo z domu Ťapákovcov, preslávenými svojou lenivosťou, či nevôľou k akejkoľvek životnej aktivite našim žiakom vôbec nebola cudzia. Dobre sa bavili a hercov ocenili výdatným potleskom.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Hanušovce nad Topľou
  Štúrova 341, 094 31 Hanušovce nad Topľou
 • 057/4452340

Fotogaléria