• Volejbalový turnaj pre Červené stužky

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Volejbalový turnaj pre červené stužky.

      Dňa 24.11.2023 sa na našej základnej škole uskutočnil volejbalový turnaj pre kampaň Červené stužky. Turnaj bol určený žiakom 7. až 9. ročníkov. Do športového zápolenia sa zapojili tri zmiešané družstva. Víťazom turnaja a na prvom mieste sa umiestnilo družstvo SMEČ v zložení Sarah Balogová, Viktória Repjaková, Silvia Jurková, Beáta Drobná, Jakub Velčko, Adam Sabol, Ján Jurko, Anna Antónia Albu. Druhé miesto obsadilo družstvo KAPA v zložení Matej Velčko, Imrich Horvát, Karin Vašková, Peter Molitoris, Ema Orečná, Karin Molitorisová, Lukáš Beňo, Karolína Vargová, Ján Andrijko, Noemi Horvátová. Tretie miesto patrilo družstvu MIKASA v zložení Štefánia Tomaščínová, Michaela Mikitová, Terézia Semanová, Vladimír Husivarga, Oľga Karchňaková, Tomáš Kura, Samuel Fiľo, Sabína Fiľová. Rozhodovanie v duchu športového hesla Fair Play zastrešoval  rozhodca turnaja pán Miroslav Német s asistentkou rozhodcu pani učiteľkou Annou Ivaničovou, ktorým za to úprimne ďakujeme. Celkovo sa turnaja zúčastnilo  32 súťažiacich a divákov. Turnajom sme chceli prispieť k zviditeľneniu kampane Červené stužky a upriamiť pozornosť našich žiakov na šport, ktorý je vždy dobrou alternatívou na vyplnenie voľného času.   

     • Európsky týždeň znižovania množstva odpadu

     • Európsky týždeň znižovania množstva odpadu je najväčšou kampaňou na zvýšenie povedomia o predchádzaní vzniku odpadu v Európe. Spája jednotlivcov, školy, podniky a samosprávy, ktoré organizujú aktivity na zvýšenie povedomia o znižovaní odpadu. Každý rok sa zameriava na špecifickú tému, s cieľom predchádzať vzniku odpadu. Tohtoročnou témou sú obaly. 

      Európsky týždeň znižovania množstva odpadu prebieha od roku 2009, kedy sa konal prvýkrát. Odvtedy prebieha táto akcia každý rok. Zvyčajne sa koná v predposledný alebo posledný týždeň v novembri.

      Zapojte sa aj vy!

      • Nekupujte zbytočné obaly.
      • Noste si na nákupy svoje nákupné tašky a obaly, napr. textilné vrecká na chlieb, pečivo, zeleninu a ovocie a nakupujte do nich.
      • Neplytvajme potravinami.
      • Dôkladne trieďte všetky odpady, ktoré produkujete.
      • Desiatu si noste v opakovane použiteľnom obale alebo obedári, vodu v termoske alebo opakovane použiteľnej fľaši, namiesto používania jednorazových vreciek a jednorazových plastových fliaš.   

      Viac nápadov, ako predchádzať vzniku odpadu a viac informácií nájdete na https://www.nulaodpadu.sk/ 

      Budeme radi ak pri aktivitách na predchádzanie vzniku odpadov nezostanete len počas tohto týždňa, ale stanú sa každodennou súčasťou vášho života. Preto hneď zajtra si nezabudnite priniesť svoju vlastnú opakovane použiteľnú fľašu alebo pohár, do ktorého si môžete naplniť vodu alebo čaj z ponuky vodného baru. Každý, kto navštívi vodný bar, si môže overiť svoje vedomosti ohľadom likvidácie odpadu v krátkom kvíze.

      kolégium Zelenej školy

     • Až 8 medailí z majstrovstiev Slovenska žiakov a študentov

     • 24.11.2023 sa na pôde Technickej univerzity v Košiciach uskutočnili školské majstrovstvá Slovenska žiakov a študentov v pretláčaní pravou rukou pod názvom Silná ruka škôl 2023 - finále. Našu školu reprezentovali 16 žiaci a žiačky: Peter Horvát, Alex Verčimák, Ivan Suško, Angela Pankuchová, Sabine Jasmine Dreveňáková, Chartotte Orečná, Samuel Puľo , Žaneta Kočárová, Lilly Jana Porubská, Nikola Jurkaninová, Michaela Tkáčová, Adela Foľtová, Petronela Sabová, Ján Pankuch a René Višňanský, ktorí si účasť vybojovali výbornými výkonmi v predchádzajúcich kolách a zahanbiť sa nedali ani v celoslovenskom finále. René Višňanský a Peter Horvát v žiadnom z predchádzajúcich kôl nenašli premožiteľa a inak to nebolo ani v Košiciach. Neporazení sa dominantným spôsobom umiestnili na 1. mieste a stali sa tak majstrami Slovenska vo svojich kategóriách. Peter Horvát to dokázal v kategórii žiakov do 12 rokov a René v kategórii do 15 rokov nad 60 kg. Medailové pozície v kategórii žiakov do 12 rokov ovládli žiaci našej školy, keď sa na 2. mieste umiestnil Alex Verčimák a na 3. mieste skončil Ivan Šuško. V kategórii do 15 rokov nad 60 kg získal 2. miesto Ján Pankuch a pridal si tak ďalšiu medailu do svojej zbierky z celoslovenských majstrovstiev. Po stále sa zlepšujúcich výkonoch  obsadil 3. miesto v kategórii do 15 rokov do 60 kg Samuel Puľo. V kategórii žiačok do 15 rokov nad 50 kg si Žaneta Kočárová vybojovala vynikajúce 2. miesto a v kategórii do 15 rokov do 50 kg ukázala svoju silu Petronela Sabová, ktorá sa umiestnila tiež na 2. mieste. V hodnotení základných a stredných škôl sa naša škola umiestnila na 1. mieste. Všetkým menovaným žiakom a žiačkam ďakujeme za vynaložené úsilie a vzornú reprezentáciu školy. Medailistom blahoželáme k úspechom!

               

      Mgr. Martin Štofan

      Finále chlapcov do 15 rokov nad 60 kg

     • Na škole máme najlepšieho šachistu vo Vranovskom okrese!

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo v zrýchlenom šachu.

      Dňa 16. 11. 2023 sa v centre voľného času konali školské majstrovstvá okresu Vranov nad Topľou žiakov a žiačok základných škôl v zrýchlenom šachu. Našu školu na turnaji reprezentovala žiačka 9. A triedy Viktória Velčková, ktorá obhájila minuloročný bronz a umiestnila sa tak na konečnom treťom mieste. V kategórii žiakov sa stretlo proti sebe až 36 šachistov z celého okresu. Našu školu najlepšie reprezentoval žiak 8. B triedy Simeon Dan Saraka, ktorý bez straty jediného bodu dominoval vo svojej kategórii a právom si odniesol z turnaja víťazný pohár a medailu za prvé miesto. Pekné umiestnenia dosiahli aj naši ďalší reprezentanti a to Vladimír Hudák z 8. B – 6. miesto, Lukáš Štofan z 9. A – 8. miesto a Šimon Andrijko z 9. C triedy obsadil 11. miesto. Blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

      Mgr. František Šoganič

     • Rodičovské združenia...

     • Vážení rodičia...

      Vedenie Základnej školy v Hanušovciach nad Topľou vás pozýva na konzultácie s triednym učiteľom,  ktoré sa uskutočnia v pondelok 27.11.2023, v čase od 14.00 h - 16.00 h.

       Výbor rodičovského združenia sa uskutoční v zborovni základnej školy v pondelok 27.11.2023 o 16:00 hod.

      Tešíme sa na stretnutie s vami

    • Príbeh Biblie „Od tabuľky ku knihe“
     • Príbeh Biblie „Od tabuľky ku knihe“

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Príbeh Biblie „Od tabuľky ku knihe“.

      Jedinečná výstava, poukazujúca na to, ako Biblia – „Kniha kníh“ vznikla a vyvíjala sa až do súčasnej podoby, bola ponúknutá aj našim ôsmakom a siedmakom. Ide o súkromnú zbierku Vranovčana Michala Lapčáka, ktorú žiaci obdivovali v rámci vyučovania v piatok 10.11.2023 v Prešove. Expozícia, spojená s prednáškou samotného lektora, bola zoradená chronologicky od počiatkov písania po modernú knihu – Bibliu, s množstvom historických artefaktov, reprodukcií a originálov. To, čo hodiny dejepisu, literatúry, ale ani konfirmačná príprava na hodinách náboženstva nedokážu obsiahnuť, predostrela táto výstava. Mgr. Peterová, Mgr. Pantlikášová a Mgr. Székely

     • Dušičková výzva

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Dušičková výzva.

      V mesiaci október sme na našej škole uskutočnili Dušičkovú výzvu s názvom "Viac lásky, menej plastu". Žiaci jednotlivých tried vytvorili krásne jesenné ekodekorácie s použitím výlučne prírodných, biologicky rozložiteľných materiálov. Avšak, len 3. dekorácie boli výherné. Na 1. mieste sa umiestnila 5.A trieda, na 2. mieste 7.C trieda a na 3. mieste trieda 5.B. Všetkým výhercom srdečne blahoželáme :)

     • Týždeň zdravia a farieb

     • Školský parlament vyhlasuje týždeň zdravia a farieb od pondelka 6.11.2023 do piatka 10.11.2023. Účasť je pre každého žiaka dobrovoľná. Každému pracovnému dňu prislúcha jedna farba. Podľa nej si žiaci zvolia farbu oblečenia a pripravia si ovocie, zeleninu iné zdravé jedlo na desiatu v týchto farbách:

      Pondelok 6.11.2023 – červená farba (inšpirácia: červené jablko, cvikla, červená kapusta, červené hrušky, maliny, červená reďkovka, červená paprika, brusnice, červená cibuľa, červený melón, červené paradajky ...)

      Utorok 7.11.2023 – zelená farba (inšpirácia: zelená kapusta, rukola, kel, uhorky, zelené hrušky, zelené jablká, zelená paprika, kivi, hrášok, zelené hrozno ...)

      Streda 8.11.2023 – biela farba (inšpirácia: pite mlieko, jedzte syry, jogurty, tvaroh, cesnak, špargľu, bielu cibuľu ...)

      Štvrtok 9.11.2023 –  modrá farba (inšpirácia: pite vodu, jedzte slivky, čučoriedky, modré hrozno ...)

      Piatok 10.11.2023 – žltá a oranžová farba (inšpirácia: mrkva, pomaranč, nektárinka, žltá paprika, tekvica, pomarančová šťava, oranžové paradajky, med, žlté jablko ...)

      Žiaci, ktorí budú oblečení vo farbe dňa nebudú ústne skúšaní a nemusia písať neohlásené písomky. Podmienkou je, aby mal žiak oblečený kus oblečenia vo farbe dňa (mikinu, sveter, nohavice, tričko, blúzku, košeľu, sukňu).

      Školský parlament

    • Pozvánka na SNOW FILM FEST
     • Pozvánka na SNOW FILM FEST

     • Pozývame všetkých priateľov školy, turistov, milovníkov prírody a adrenalínových športov,

      na SNOW FILM FEST v Hanušovciach nad Topľou, ktorý sa nezadržateľne blíži. Uskutoční sa už túto sobotu, 4. novembra 2023. Tentokrát budeme premietať tak trocha netradične, v telocvični Základnej školy, na Štúrovej ulici 341. Vchod do areálu školy, bočnou bránou od supermarketu COOP Jednota. Je to momentálne jediný voľný priestor, v ktorom sa dá postaviť veľké plátno. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia vnútorných priestorov kinosály kultúrneho domu. 

      Čaká na vás osem filmov. Štvorhodinová projekcia bude rozdelená do troch premietacích blokov. Je opäť veľmi pestrá. Zaujíma vás skialpinizmus, freeride lyžovanie, snowboarding, kitesurfing, lode alebo lietadlá? Najväčší filmový festival zimných športov má vo svojej ponuke niečo pre každého. Tešiť sa môžete nielen na dobrodružné filmy plné adrenalínu a očarujúcej prírody, ale aj úprimné ľudské príbehy.

      Premietať začneme o 17:00 hod. Vstupné: 5€, deti do 12 rokov v sprievode rodičov majú vstup voľný. Predaj vstupeniek priamo na podujatí.

      Príďte si užiť príjemné popoludnie a večer s vôňou diaľok a dobrodružstva.

      Tešia sa na vás organizátori z KST Krokus 

     • Sme " Zelená škola "

     • Po dvoch rokoch usilovnej práce všetkých žiakov, pedagogických aj nepedagogických zamestnancov našej školy a ostatných zapojených v tomto projekte, sme boli dňa 12.10.2023 na slávnostnej certifikácii Zelenej školy v Košiciach odmenení a naša škola bola zaradená do celosvetovej siete Eco-schools. V spoločnosti ostatných úspešných škôl z celého Slovenska nám bola oficiálne udelená vlajka a certifikát za tému „voda“,  ktorej sme sa v našej škole a okolí počas posledných dvoch rokoch intenzívne venovali.

       Všetkým, ktorí sa na tomto krásnom úspechu podieľali a záleží im na životnom prostredí, v ktorom žijeme, chceme zablahoželať a poďakovať sa za celé kolégium zelenej školy. Do nasledujúcich rokov, v ktorých budeme spolupracovať v oblasti „odpadu“ si želáme veľa síl a odhodlania.

       Ďakujeme a blahoželáme.

      Mgr. Jana Kaľavská

     • Na východe sme opäť prví

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Na východe sme opäť prví.

      Na Fakultu výrobných technológií v Prešove si 27.10.2023 prišli zmerať sily žiaci a žiačky východoslovenskej oblasti v pretláčaní pravou rukou v súťaži pod názvom Silná ruka škôl. V tomto školskom roku sa súťaž konala z organizačných dôvodov v skoršom termíne, pretože sa majstrovstvá Európy 2024 budú konať v Bratislave. Spolu sa uvedenej súťaže zúčastnili žiaci z 32 základných a stredných škôl. Naša škola sa po výborných výkonoch našich žiakov umiestnila v súťaži všetkých zúčastnených škôl opäť na 1. mieste. Školu reprezentovali: Peter Horvát, Alex Verčimák, Ivan Suško, Angela Pankuchová, Sabine Jasmine Dreveňáková, Chartotte Orečná, Slavomír David, Samuel Puľo, Ján Jurko, Žaneta Kočárová, Lilly Jana Porubská, Nikola Jurkaninová, Michaela Tkáčová, Adela Foľtová, Petronela Sabová, Ján Pankuch, Patrik Durkoš, Alex Holoďák a René Višňanský. Oliver Klučár sa do školských súťaží podľa pravidiel ako pretekár zapojiť nemôže, pretože už reprezentoval v uvedenom športe Slovensko.

      Žiaci získali v individuálnych kategóriách spolu až 8 medailí. Kategóriu chlapcov do 12 rokov ovládli naši chlapci: Peter Horvát 1. miesto, Alex Verčimák 2. miesto a Ivan Suško 3. miesto. Petronela Sabová obsadila 2. miesto v kategórii dievčat do 15 rokov do 50 kg. Kategóriu chlapcov do 15 rokov nad 60 kg vyhral René VišňanskýJán Pankuch skončil v rovnakej kategórii na 2. mieste V kategórii dievčat do 15 rokov nad 50 kg si 1. miesto vybojovala Žaneta Kočárová3. miesto obsadila Lilly Jana Porubská. Aj ďalší žiaci našej školy sa umiestňovali na popredných miestach, ale žiaľ natrafili v bojoch o možnosť získať medailu na svojich spolužiakov zo školy, ktorí ich vyradili.

      Výkonmi na súťaži zaujali najmä Peter Horvát, René Višňanský a Žaneta Kočárová. Peter Horvát bol jeden z najnižších účastníkov, ale porážal svojich ťažších a oveľa vyšších súperov rýchlosťou a silou. René Višňanský mal vo svojej kategórii cez 20 súperov, nad ktorými v rýchlosti, sile a technike jasne dominoval. Žaneta Kočárová ukázala svoj potenciál, keď ako siedmačka porážala s ľahkosťou deviatačky a stredoškoláčku.

      O necelý mesiac budú niektorí žiaci školu reprezentovať na celoslovenskom finále, ktoré sa tento rok bude konať v Košiciach.

      Všetkým menovaným žiakom a žiačkam ďakujeme za vynaložené úsilie a vzornú reprezentáciu školy. Medailistom blahoželáme k úspechom!                                                                             

      Mgr. Martin Štofan

     • Bardejov a Bardejovské Kúpele

     • Žiaci z krúžkov Všetkovedko a Krúžok voľnočasových aktivít strávili sobotu 7.10.2023  pobytom v prírode. Prešli náučný chodník v Bardejovských kúpeľoch. Na jednom mieste  našli zdravie, pohyb, prírodu i oddych. Kyslíková dráha má štrnásť stanovíšť, na ktorých sú pripravené relaxačné a pohybové cvičenia. V lesoch, kde sa kedysi prechádzala aj slávna Sissi si zacvičili aj naši žiaci. Kyslíková dráha spája príjemnú prechádzku s cvičením, ktoré je rehabilitujúce a posilňujúce. Cviky sa striedajú, zamerané sú na rôzne časti tela, majú rozličnú náročnosť. Kto tam ešte nebol, tak tomu toto miesto odporúčame navštíviť.

      Cesto späť sme navštívili aj mesto Bardejov, ktoré je zapísané do Svetového dedičstva UNESCO. Sladkou bodkou bola zaslúžená zmrzlina. Už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Bardejov a Bardejovské Kúpele.

     • OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY

     • Školské kolo, kategória C.

      Dvanásť súťažiacich sa zapojilo v utorok 17. 10. 2023 do školského kola Olympiády zo SJL. Ich znalosti boli preverované v troch oblastiach. Online test sa skladal z 25 otázok a časový limit na jeho zvládnutie bol 30 minút. V druhej písomnej časti žiaci transformovali pripravený text na krátku novinovú správu, dôraz sa kládol na dodržanie témy, žánru, ale tiež na pravopis a gramatiku. V záverečnej ústnej časti súťaže museli súťažiaci zaujať komisiu rečníckym prejavom pri príležitosti otvorenia školskej výstavy na tému: Október – mesiac úcty k starším.

       

      V náročných úlohách najlepšie obstála a prvé miesto obsadila Martina Korčáková (VIII. A), na druhom mieste sa umiestnila Terézia Anna Semanová (VIII. A). O tretie miesto sa delia Dorota Hrešová (IX. B) a Lukáš Štofan (IX. A). Víťazom blahoželáme.

      Okresné kolo Olympiády zo SJL sa koná 15. 11. 2023 vo Vranove nad Topľou v CVČ. Našu školu bude reprezentovať Martina Korčáková.

       

      Ďakujeme za účasť všetkým súťažiacim a tiež súťažnej komisii v zložení Mgr. Jarmila Pantlikášová, Mgr. Kvetoslava Kolesárová a Mgr. Denisa Šoganičová.                                    

                                                                                                     Mgr. D. Šoganičová   

     • VÍTAME JESEŇ

     •              alebo aj Deň otvorených dverí pre predškolákov z MŠ

           V priebehu troch dní 17.10., 18.10. a 20.10.2023 v dopoludňajších hodinách k nám do školy zavítali predškoláci materskej školy z tried VČIELKY, SOVIČKY a LIENKY. V tomto poradí ich v uvedené dni postupne privítali aj naši  tretiaci z A, B, C - triedy, ktorí sa s nimi pri stretnutí v tomto farebnom ročnom období radi podelili o jesenné básničky, pesničky, ba aj o svoje školské lavice. Neskôr ich tretiaci sprevádzali aj do prváckych tried pozdraviť svojich minuloročných kamarátov. Prváci im veľmi radi ukázali ako už vedia písať prvé číslice a písmenká, prečítať prvú slabiku, slovo či vetu, ale aj ako správne sedieť v lavici pri práci. Mohli tiež vidieť ako vytvoriť lepením z malých kúskov šibalského šarkana, pozorovať v školskom jazierku či sa na hladinu vynorí smelá rybka alebo ako si žijú rybičky v dvoch školských akváriách a ako sa o nich treba starať.  Dokonca predškoláci v sprievode kamarátov tretiakov a ich učiteliek spoznávali aj iné priestory, napríklad školské dielne, školskú jedáleň, zavítali do malej a veľkej telocvične, iným sa navyše podarilo nakuknúť aj k pani sekretárke, do kancelárie zástupkyne a priestorov zborovne. Na záver si deti vymenili darčeky. Predškoláci svojim kamarátom tretiakom vyrobili jesenný pozdrav alebo rozdávali cukríček a oni na oplátku si zo školy odniesli okrem množstva zážitkov jesenný list so sladkou maškrtou, ale aj dobrý pocit, že o chvíľu budú „veľkí“ školáci.

          Po tomto milom stretnutí bude pre predškolákov ich zápis do školy určite jednoduchší.

                                                                                    Mgr. A. Rišková, koordin. spolupr. ZŠ s MŠ
       

       

     • Odborný seminár ČÍTAČKA S PÍSAČKOU 2023

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Odborný seminár ČÍTAČKA S PÍSAČKOU 2023.

           Hornozemlínska knižnica Vranov nad Topľou  realizovala už 15. ročník projektu Čítačka s písačkou, ktorý  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

           Dňa 19. októbra 2023 sa konal Odborný seminár spojený so slávnostným vyhodnotením regionálnej literárno-výtvarnej súťaže Čítačka s písačkou. Hlavnou hodnotiteľkou literárnych prác bola spisovateľka Alžbeta Verešpejová, výtvarné práce posúdil ilustrátor Miroslav Regitko, ktorý neskôr realizoval tvorivú dielňu s talentovanými žiakmi a interpretáciu hodnotila Alžbeta Madejová.

           Do tohto ročníka sa svojimi prácami zapojilo 227 žiakov, z toho bolo prijatých 69 literárnych a 158 výtvarných prác. Spolu sa zapojilo 12 škôl z vranovského regiónu (Cirkevná spojená škola, ZŠ Bernolákova, ZŠ Sídlisko II, ZŠ Lúčna, ZŠ Juh  , SŠI, ZŠ Kukučínova, ZŠ Májové námestie Prešov, ZŠ Čaklov,  ZŠ Hanušovce, ZŠ Lomnická, ZŠ Bystré).

           ZŠ Hanušovce n/T  úspešne reprezentoval žiak Samuel Orečný z III. C, ktorý v literárnej tvorbe  v I. kategórii získal 3. miesto za prózu  (Ne)obyčajný deň. Za tento pekný úspech Samkovi Orečnému blahoželáme a prajeme mu úspechy v jeho ďalšej tvorbe.

                                                                                                                        Mgr. A. Rišková

     • Žiacka šachová liga Vranova

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Žiacka šachová liga Vranova.

      V piatok 20. 10. 2023 sa v popoludňajších hodinách vo Vranove nad Topľou realizovalo prvé kolo žiackej šachovej ligy Vranova. V konkurencii 24 šachistov sa najlepšie umiestnil žiak 8. B triedy Simeon Dan Saraka, ktorý vyhral 6 zo 7 zápasov a získal konečné druhé miesto. Žiak 9. A triedy Lukáš Štofan obsadil piate miesto a žiak 8. B triedy Vladimír Hudák obsadil pekné šieste miesto. Všetkým našim šachistom gratulujeme a držíme im palce do ďalších kôl. 

      Mgr. František Šoganič

    • Najkrajšia fotografia Slovenskej prírody 2023-hlasujte!
     • Najkrajšia fotografia Slovenskej prírody 2023-hlasujte!

     •        V rámci projektu ,,200 ton z lesa von - a milovníkov Slovenskej prírody" sa začalo hlasovanie o "Najkrajšiu fotografiu Slovenskej prírody 2023"

            Z prihlásených 121, organizátori vybrali finálových 30 fotiek a práve 3 FOTOGRAFIE NAŠICH ŽIAKOV sa uchádzajú o Váš hlas. Každá má niečo do seba a rozpráva inou rečou:

      - č. 15- Keď krása dnešného dňa zatieni dni minulé

      - č. 25- Mňam (skromné, ale chutné veno)

      - č. 28- Zaplavený lom pri Skrabskom

      Už prvý deň hlasovania sa rozpútala bitka lajkov, do ktorej Vás so širokým úsmevom pozývame. Hodnotiť môžete do budúceho utorka 24.10.2023. Ak máte chuť a záujem, dajte hlas formou lajku záberu, ktorý Vás osloví, nadchne a poteší. :-) a to na FB stránke 200 ton z lesa von. Ďakujeme.

      https://www.facebook.com/profile.php?id=100066542056733