• 28. ročník súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko – okresné kolo

•         Vo štvrtok 26. januára 2023 sa v priestoroch Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou uskutočnil 28. ročník  okresného kola súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko J. C. Hronského v spolupráci s Oblastným pracoviskom Matice slovenskej a Multifunkčným centrom 4.0 a mestom Vranov nad Topľou. Do okresného kola sa zapojilo 31 súťažiacich zo 14 škôl vranovského okresu: ZŠ Lúčna, ZŠ Sídlisko II., ZŠ Juh, ZŠ Bernolákova, CSŠ Vranov, ZŠ Tovarné, ZŠ s MŠ Sedliská, ZŠ Hanušovce nad Topľou, ZŠ Holčíkovce,  ZŠ Sačurov, ZŠ Nižný Hrušov, ZŠ Sečovská Polianka, ZŠ Čierne nad Topľou a ZŠ Bystré. Súťažilo sa podľa veku v troch kategóriách, kde v dvoch z nich naša škola získala úspech a to: v 1. kategórii za 3. miesto bola ocenená Tamara Galíková z II. C a v 2. kategórii  za 1. miesto bola ocenená Laura Baranová z V. C s postupom na krajské kolo, kde nás bude reprezentovať a už teraz jej držíme palce.

Dievčatám za podaný výkon gratulujeme.

Zároveň všetkým trom našim reprezentujúcim žiačkam ďakujeme veľmi pekne a nech sa im v prednese úspešne darí.

Mgr. A. Rišková

• ŠALIANSKY MAŤKO

•   Dňa 24.1.2023 sa v našej  školskej knižnici uskutočnilo školské kolo v prednese slovenskej povesti pod názvom Šaliansky Maťko. V troch kategóriách recitovalo 18 detí. V 1. kategórii  (2. – 3. ročník) zvíťazila Tamarka Galíková z II .C , v 2. kategórii (4.- 5. ročník) Laura Baranová z V.C a v 3. kategórii (6. – 7. ročník) Terézia Anna Semanová zo VII.A. Víťazkám blahoželáme a tešíme sa na ich úspešnú reprezentáciu v okresnom kole vo Vranove nad Topľou.

• Na 15. ročníku Dr. Mackulína na 5. mieste

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Memoriál Dr. Juraja Mackulína 16.12.2023.

Ešte v minulom roku dňa 16. decembra sa žiaci našej ZŠ zúčastnili už 15. ročníka Memoriálu Dr. Juraja Mackulína, turnaja v minifutbale v Giraltovciach. Rodina Pána Miroslava Mackulína, mentálneho trénera, (pôsobiaceho po celom  Slovensku) uskutočňuje turnaj každý rok na vynikajúcej úrovni a aj tento rok sa chlapci stretli s našimi prvoligovými hráčmi...Turnaj bol výborne obsadený a naša futbalová rivalita so ZŠ Lúčna pokračovala aj na tomto turnaji, keď sme prehrali 2:6 a chlapci boli veľmi sklamaní, potom sme proti domácim zahrali výborný zápas, no nepremenili vyložené šance a o 1 gól nepostúpili medzi štyroch najlepších... Ešte šťastie, že náš najmladší hráč Martin Mihalčín vyhral súťaž o najpresnejšie strieľajúceho hráča a Florián Horvát bol zaradený do All Stars tímu turnaja. Všetkých musím pochváliť za prístup, ale aj vo futbale rozhodujú maličkosti - mať kvalitné halovky, byť zdravý na 100 %, nehrať napoly chorý...takže sa musíme lepšie pripraviť... Za slušnú reprezentáciu školy chválim žiakov: Tomáš Knašinský, Daniel Puľo, Maximilián Verčimák, Martin Mihalčín, Milan Lacko, Jakub Velčko, Florián Horvát, Daniel Horvát, Štefan Balog a žiačka Ivana Novická. Viac na https://www.youtube.com/watch?v=hFxLBYpXr6 a v našej fotogalérii.                                                                  Mgr. Pavol Minár st.