• Rodičovské združenie

• Vedenie základnej školy oznamuje rodičom, že dňa 2.októbra 2023 sa uskutoční rodičovské združenie.

Program:

15.30 h - Spoločné rodičovské združenie v školskej jedálni

16.00 h - Triedne rodičovské združenie

17.00 h - Výbor RZ

Tešíme sa na vašu účasť

• Ponožkový október

• Mesiac október nám už ,,klope na dvere" a my sme sa rozhodli zapojiť tento rok do ,,Ponožkovej výzvy". Zmyslom tejto aktivity je pred zimným obdobím vyzbierať ponožky pre ľudí v núdzi, hlavne pre tých, ktorí žijú na ulici. Tak neváhajte, žiaci, rodičia a priatelia školy, podporte nás v myšlienke pomôcť iným aspoň takýmto spôsobom. Zberné miesto: ZŠ Hanušovce nad Topľou. Prosíme vás, ponožky iba NOVÉ A NEPOUŽITÉ! Všetkým Vám vopred ĎAKUJEME. Bližšie info tu : https://www.facebook.com/ponozkovyoktober

• Verejná zbierka BIELA PASTELKA 2023

• 22. septembra aj v našej škole konala verejná zbierka BIELA PASTELKA 2023 usporiadaná Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Jej cieľom je podporiť ťažko zrakovo postihnutých občanov. Výnos z tejto zbierky bude použitý na území Slovenskej republiky na poskytovanie sociálneho poradenstva a vykonávanie sociálnej rehabilitácie, na podporu aktivizácie občanov so zrakovým postihnutím a rozvoj spolkovej činnosti, na financovanie aktivít na zvyšovanie kvality života a na podporu programov pre nevidiacich a ťažko zrakovo postihnutých. Počas prestávok navštívili každú triedu traja dobrovoľníci z IX.A triedy v tričkách s logom zbierky a pokladničkou. Podarilo sa im vyzbierať 130 €, ktoré sme zaslali tejto organizácii. Ďakujeme za pomoc pri realizácii zbierky a všetkým, ktorí do nej prispeli.

"AJ VĎAKA VÁM DOKÁŽE MALÁ PASTELKA VEĽKÉ VECI!"                                 /ED/

• Prehľad záujmovej činnosti v školskom roku 2023-2024

• Vážení rodičia, milí žiaci, ponúkame Vám efektívne využitie voľného času v popoludňajších hodinách formou záujmovej/ krúžkovej  činnosti pod vedením pedagogických a odborných zamestnancov našej školy.

Prehľad záujmovej činnosti:

Novinkou je Klub mladých  záchranárov  pod vedením zdravotného pracovníka.

V prípade záujmu o ktorýkoľvek krúžok prosím nahláste sa osobne u vedúcich záujmovej / krúžkovej činnosti.

• Ponuka v novom šk. roku 2023/2024

• Buď hrdinom, zachraňuj životy!

Dávame do pozornosti žiakom a rodičom našej školy možnosť prípravy tréningov poskytovania prvej pomoci a osvojenia si ošetrovateľských techník pod vedením zdravotníckeho pracovníka Anny Ondovovej.

Žiaci budú mať možnosť porovnať si svoje vedomosti a zručnosti v poskytovaní prvej pomoci prostredníctvom územných súťaží družstiev mladých zdravotníkov.

V prípade záujmu kontaktujte ZP- Anna Ondovová

• Stravovanie v školskej jedálni...

• Stravovanie žiakov v školskej jedálni je možné od 5.septembra 2023.

V prípade záujmu o stravovanie musí mať každé dieťa vopred zaplatený depozit na stravu.

Dieťa má nárok na dotovanú stravu len v prípade, ak je fyzicky prítomné v škole.

Rodič/Zákonný zástupca je povinný dieťa z obeda vyhlásiť v prípade, že sa vyučovania nezúčastní. Ak svoje dieťa včas nevyhlási (deň vopred cez edupage do 14.00 h; najneskôr do 7.00 h ráno telefonicky u vedúcej školskej jedálne), taký obed mu bude vyúčtovaný v plnej výške podľa kategórie dieťaťa z depozitu.

V prípade minutia depozitu je zákonný zástupca povinný opäť depozit uhradiť.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme vám, že slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024 sa bude konať dňa 4. 9. 2023 o 8.00 hod. na školskom dvore pred budovou základnej školy.

Program:

1. Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024
            2. Rozdelenie žiakov do 1. a 2. ročníka pred druhým vchodom (D), do 5. ročníka pred prvým vchodom (A)
            3. Triednická hodina

Ukončenie vyučovania 4. 9. 2023 o 9.30 hod.

V prípade nepriaznivého počasia odchádzajú žiaci priamo do tried.

Milí rodičia, nezabudnite svojim deťom pred odchodom z domu pribaliť prezúvky, dobrú náladu a chuť do učenia, nech ich sprevádza počas celého školského roka.