• Dopravné

• Dopravné žiakov  budeme  rodičom vyplácať od stredy 29.6.2022 do piatka 8.7.2022 v čase od 10.00 hod. do 14.00 hod. V prípade, že dopravné prevezme žiak, ktorý nemá občiansky preukaz, je potrebné splnomocnenie od rodiča.“

• Detský výtvarný Vranov 2022

• Zoja Václavková, žiačka VII.C triedy, sa umiestnila na 1. mieste v okresnej súťaži detskej výtvarnej tvorby s dielom ,,Madona s dieťaťom". Srdečne blahoželáme!

• Slávnostné vyhodnotenie olympiád

• Na začiatku júna sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie predmetových olympiád v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou. Ocenení boli aj títo úspešní žiaci z našej školy:

Katarína Kaňuchová IX.A - 3. miesto v olympiáde v nemeckom jazyku

Patrícia Kočišová IX.C - 2. miesto v dejepisnej olympiáde

Ján Jurko - 1. miesto v technickej olympiáde

Samuel Ján Saraka a Ján Sučko - delené 3. miesto v matematickej olympiáde

• Vyhodnotenie súťaže Matematický Klokan 2021/2022

• Najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete Matematický Klokan sa konala v apríli. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli. Aj 41 žiakov 1. až 4. ročníka a 62 žiakov 5. až 9. ročníka našej ZŠ sa zúčastnilo tejto medzinárodnej súťaže. Vyskúšali si svoje vedomosti v matematike.

Najúspešnejšími žiakmi našej školy na 1. stupni sú žiaci Andrej Andrej I.A, Balogová Ela I.A, Peter Marián I.A , Orečný Samuel I.C, ktorí so 100% úspešnosťou získali diplom úspešného riešiteľa a vecné ceny.

Ďalší úspešní riešitelia Socha Timotej I.C získal 93,3 %, Vojtko Leo I.A, Pantlikášová Nadežda I.A, Kraviar Ondrej I.B, Galíková Ela I.C, Galíková Tamara I.C získali 91,7 %.

K ďalším úspešným patria aj Baranová Daniela II.B s 83,3 % úspešnosťou a Straka Leonard II.A 82,2%.

Timotej Bochnovič z III. C 87,8 % a Mihalčin Martin IV. B 82,2%. Všetci získali diplom úspešného riešiteľa a ceruzky s logom Súťažím s Talentídou.

Poďakovanie za uskutočnenie súťaže patrí Rodičovskému združeniu pri ZŠ Hanušovce n/T a občianskemu združeniu Hanušáčik za poskytnuté finančné prostriedky.

Mgr. M. Holingová

• Šach

• Na našej škole máme najlepšiu šachistku v okrese Vranov nad Topľou! V stredu 25.5. 2022 sa v CVČ vo Vranove nad Topľou uskutočnili školské majstrovstvá okresu Vranova nad Topľou žiakov a žiačok základných škôl v zrýchlenom šachu, kde sa žiačka VIII.C  Scarlett Van Nuilová umiestnila na 1. mieste s maximálnym počtom bodov.

V žiackej šachovej lige okresu Vranova nad Topľou svoje kvality ukázal žiak VIII.C Filip Jozef Pantlikáš, ktorý sa počas piatich súťažných kôl umiestnil na konečnom 3. mieste.

Blahoželáme a prajeme veľa ďalších uspechov.

• Krajské kolo v atletickom 4-boji

• Florián Demeter predviedol aj počas krajského kola v atletickom 4-boji 3.6.2022 výborné výkony. Bol najrýchlejší v behu na 60 metrov. Umiestnil sa na celkovom 3. mieste a bude našu školu reprezentovať na majstrovstvách SR v Šamoríne.

• Školská jedáleň - prihlasovanie na stravu v ŠJ

•

Vedúca školskej jedálne pri ZŠ Hanušovce nad Topľou oznamuje rodičom a žiakom, že prihlasovanie a odhlasovanie na obedy do konca školského roka v školskej jedálni je možné len do štvrtka 23.6.2022 do 14.00 hod.