• Hlasujte za EKOKÓDEX!

• Kolégium Zelenej školy spolu so širšou skupinou žiakov vytvorili vyznanie hodnôt a návod k ohľaduplnému správaniu sa k životnému prostrediu, tentoraz predovšetkým k vode, pre všetkých nás, ktorí navštevujeme školu:

Šetríme vodou pri umývaní rúk a splachovaní WC.

Zachytávame dažďovú vodu zo striech školy a používame ju na polievanie rastlín.

Zadržiavame vodu v areáli školy v dažďovej záhrade, mŕtvom dreve a kompostovisku.

Chránime vodu pred znečistením používaním ekologických čistiacich prostriedkov.

Pomáhame čistiť potoky a lesné studničky.

K šetreniu a ochrane vody inšpirujeme aj iných.

Každá trieda dostala možnosť umelecky znázorniť tieto zásady podľa svojich predstáv a pripojiť ich k svojej ekonástenke na tému „voda“.  Všetky sú pekné a nápadité. Ktorá podoba ekokódexu a ktorá nástenka vás oslovila najviac? Hlasujte, prosím v ankete, ktorá vám bola zaslaná na váš účet Edupage!